Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

VARILUX PROFESYONEL ORTAKLARI


 


Optik araştırmalar ilerledikçe...


Essilor, optik araştırmaları geliştirmek, bir adım öteye taşımak için her fırsatı değerlendirmekte, profesyonel bakış açısını her zaman geniş tutmaktadır. Bağımsız laboratuvarlarla ve üniversitelerle işbirliği yapmak ve ortak bilimsel projelere imza atmak, Essilor için bir öncelik haline gelmiştir. Tüm bu projelerin yanısıra Essilor, kendi araştırma programını da kararlılıkla sürdürmektedir. 


Önde gelen uluslararası üniversitelerle (Montreal Üniversitesi, Kanada, Shanghai Üniversitesi, Çin Halk Cumhuriyeti, CNRS, Fransa, CEA-Leti, Fransa) oluşturulan işbirliği sonucunda, 4 AR-GE laboratuvarı hayata geçirilmiştir.


Vision Institute'a ek olarak Essilor, Descartes Konsorsiyumu olarak bilinen ve Visiotact, MicroOLED, Fovea Pharmaceuticals ve CNRS gibi kurumları içeren bir çalışma grubunun üyesidir. Bu grup ağırlıklı olarak az görme alanında sürdürülen optik araştırmalara konsantre olmaktadır.


Tüm bu işbirlikleri ve çalışma grupları sayesinde Essilor, sahip olduğu geniş bakış açısını korumakta ve geliştirmektedir.